الـف سـی آر ام
مدیریت ارتباط با مشتریان ابری
وارن بافت

وارن بافت

وارن بافت، یکی از سرمایه‌داران ثروتمند و مشهور جهان است. برای بسیاری از افراد، وی یکی از عمده‌ترین شناخته شده‌های دنیای مالی و سرمایه‌گذاری باشد. وارن بافت، رئیس شرکت سرمایه‌گذاری برکشایر هاثاوی، که در سال ۱۹۶۵ به عنوان یک شریک ناظر به آن پیوست.
فهرست مطلب
موضوعات این مقاله

وارن بافت، یکی از سرمایه‌داران ثروتمند و مشهور جهان است. برای بسیاری از افراد، وی یکی از عمده‌ترین شناخته شده‌های دنیای مالی و سرمایه‌گذاری باشد. وارن بافت، رئیس شرکت سرمایه‌گذاری برکشایر هاثاوی، که در سال ۱۹۶۵ به عنوان یک شریک ناظر به آن پیوست.

بافت، در سال ۱۹۳۰ در نبراسکا به دنیا آمد. پدر وی، ادوارد بافت یک کارآفرین بود و مادرش، لیلا ستوکهلم یک بانکدار و کارآفرین بودند. بافت در سن ۱۱ سالگی با مشق‌های مربوط به علوم اقتصادی، برای اولین بار آشنا شد.

در دوران کودکی، وارن بعد از فوت پدرش، صنعت کریدیت کارد را کشف کرد و با دریافت سهامی از این کمپانی، ارزش خود را توسعه داد. وی به طور مداوم به کسب و کار خانوادگی خود کمک می‌کرد. بعدها وارن بافت به عنوان مدیر بازاریابی برای شرکت خانوادگی خود کار کرد و در کنار آن، در برخی از کارخانه‌های پدرش نیز مشغول به کار بود.

بافت آرزوی خود را برای تحصیل در دانشکده هاروارد رئالیزه کرد، اما به دلیل دلایلی، به جای یک تحصیل هاروارد، به دانشگاه نبراسکا پذیرفته شد. در دانشگاه، بعد از گذراندن برنامه‌های درسی، بافت به عنوان استادیار به برنامه‌های آموزش اداری در دانشگاه کالیفرنیا رفت و دوره تحصیلی خود را به پایان رساند.

بافت پس از دوره تحصیلی‌اش، به شرکت وال استریت پیوست و در آن‌جا به عنوان مدیر خدمات مالی مشغول به کار شد. پس از چند سال در این شرکت، بافت شرکت برکشایر هاثاوی را به‌عنوان یک شریک ناظر در سال ۱۹۶۵هجری شمسی تأسیس کرد.

وارن همچنین در شهر سیاتل، شرکت شاد پریکیوری را تأسیس کرد. این شرکت برای مدتی مبادرت به ترویج فرهنگ کاری درون‌سازمانی کرد که برای کسب و کارهای آینده بازار کار مفید خواهد بود. بعدها، وارن بافت شرکت سرمایه‌گذاری منفعت‌جو، مجموعه برکشایر هاثاوی را برای مدتی در سال ۲۰۰۸ تصرف کرد.

وارن بافت یکی از افراد سرشناس جامعه سرمایه‌گذاری است. وی به دلیل برخی از تصمیمات موفق خود در حوزه سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های انسان‌دوستانه، سرمایه‌داری اجتماعی نیز می‌کند. وارن بافت بررسی‌های بسیاری از شرکت‌های مختلف را برای کمک به جامعه دنبال می‌کند.

وارن عقیده دارد که کار پر رونق را بر اساس نظم و انضباط باید پیش برد. وی باور دارد که کار پر رونق فقط با رعایت اصول جامعه‌شناختی رسیده خواهد شد. هدف وارن بافت به دست آوردن این است که دنیای سرمایه‌گذاری را برای تمام افراد قابل دسترس کند. توانایی بافت در مدیریت فعالیت اقتصادی و سرمایه‌گذاری، یک مدل زندگی موفق برای دیگران است.

وارن همچنین معتقد است که سرمایه‌گذاری در کسب‌وکارهای بزرگ نیاز به درک کامل از مسائل و مشکلاتی است که در توسعه یک کسب‌وکار بزرگ با آن احتمالا مواجه خواهید شد. این شامل مسائل مالی، زمان‌بندی، تعامل با مخاطبین پروژه و مدیریت منابع است.

در مجموع، وارن بافت همچنین بر این باور است که فردی که در تلاش برای رسیدن به هدف خود قرار دارد، باید به شکلی که در آن خود را بهترین و بالاترین عملکرد را از خود داده است، نشان دهد. با توجه به تجربیاتش در زمینه سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف، وارن بافت کمک بسیاری به بسیاری از جویا موفقیت در زمینه سرمایه‌گذاری و کسب‌وکار کرده است.

دریافت مشاوره سریع
ما را دنبال کنید !
آخرین مطالب بلاگ