الـف سـی آر ام
مدیریت ارتباط با مشتریان ابری
سیستم VoIP

سیستم VoIP

سیستم VoIP مخفف Voice over Internet Protocol است که به معنای تبدیل صدا به دیجیتال و انتقال آن از طریق شبکه اینترنت است. این سیستم امکان ارتباط افراد در سراسر دنیا را با استفاده از شبکه اینترنت فراهم می کند تا هزینه های تماس های بین المللی و ملی کاهش یابد.
فهرست مطلب
موضوعات این مقاله

سیستم VoIP مخفف Voice over Internet Protocol است که به معنای تبدیل صدا به دیجیتال و انتقال آن از طریق شبکه اینترنت است. این سیستم امکان ارتباط افراد در سراسر دنیا را با استفاده از شبکه اینترنت فراهم می کند تا هزینه های تماس های بین المللی و ملی کاهش یابد.

در این سیستم، صدای تماس توسط تلفن های IP تولید و برای انتقال به سیستم کاربری VoIP استفاده می شود. در سیستم VoIP، از پروتکل های اینترنتی مانند SIP استفاده می شود تا بتوانید با دیگران ارتباط برقرار کنید. برای استفاده از این سیستم، ابتدا باید یک حساب کاربری راه اندازی کرده و سپس یکی از تلفن های IP را خریداری کنید.

در سیستم VoIP، هر دوطرف که قصد برقراری تماس دارند، باید دستگاهی را که از تلفن های IP پشتیبانی می کند استفاده کنند تا بتوانند با هم صحبت کنند. برای ایجاد تماس، شماره تلفن دیگری را در دستگاه خود وارد کرده و بعد از زنگ زدن، تماس برقرار می شود.

یکی از مزایای سیستم VoIP این است که با استفاده از آن می توانید هر جای دنیا را که دسترسی به اینترنت دارید، تماس بگیرید. بدون شبکه IP وصل شده به دستگاه تلفن که از تکنولوژی VoIP پشتیبانی می کند، ارتباط امکانپذیر نیست.

در عرض چند سال گذشته، استفاده از سیستم VoIP مورد توجه قرار گرفته است و لذا شرکت های بزرگی مانند Skype، Vonage و Google Voice به دنبال فراهم کردن سرویس های VoIP رایگان و پولی برای کاربران خود بودند.

اما همچنین، سیستم VoIP به مشکلاتی هم نیز برخورد می کند. برای مثال، مشکلی که به عنوان “تاخیر بیش از حد” در سیستم VoIP ظاهر می شود، نیازمند حل مشکل است تا بتوانید به طرز موثری با دیگران ارتباط برقرار کنید.

اگر قصد تجارت بین المللی دارید و نیاز به تماس با مشتریان و همکارانی در سراسر جهان دارید، سیستم VoIP بهترین گزینه برای شماست. با استفاده از این سیستم، می توانید در هر زمان و مکانی که بخواهید، با دیگران ارتباط برقرار کنید.

در این روزها، تنها گروه های تجاری برای استفاده از سیستم VoIP تمایل ندارند. بسیاری از افراد نیز از این سیستم برای تماس با دوستان، خانواده و همکاران خود استفاده می کنند. این سیستم، قابلیت ارائه تماس بین المللی رایگان را دارد که افراد را به اتلاف هزینه وقت و هزینه و نیز بهینه سازی برقراری ارتباط با دیگران در سراسر دنیا کمک می کند.

از دیگر مزایای سیستم VoIP می توان به صرفه جویی در هزینه های تماس، قابلیت ارائه پیام صوتی و بیشترین کیفیت صدا اشاره کرد. با امکان جستجوی دقیق نشانه IMSI در تلفن های سیستم VoIP، امکان پیدا کردن مکان دقیق افراد نیز وجود دارد.

در بسیاری از کشورها، سیستم VoIP با محدودیت هایی مواجه است و افراد نمی توانند از آن استفاده کنند. اما در بسیاری از کشورهای دیگر، استفاده از این سیستم برای تماس با دیگران رایگان است.

در نهایت، می توان گفت که استفاده از سیستم VoIP به عنوان یک راه حل به صرفه جویی در هزینه های تماس، افزایش امنیت تماس، افزایش کیفیت صدا و انتقال داده از طریق شبکه اینترنت بر خوردار است. برای استفاده از این سیستم، باید به دنبال خرید تلفن های IP باشید و از یک سرویس VoIP رایگان و یا پولی استفاده کنید.

دریافت مشاوره سریع
ما را دنبال کنید !
آخرین مطالب بلاگ